نوشیدنی موخیتو

نوشیدنی موخیتو

موخیتو یا موهیتو یک نوشیدنی محبوب تابستانی است که بسیار خوش عطر و طعم است.

نوشیدنی موخیتو

نعنا یک گیاه نیرو دهنده، آرام بخش و تسکین دهنده است که هزاران سال است در درمان ناراحتی های معده استفاده می شود. نعنا اشتها آور است . همچنین به بهبود عملکرد صفرا و سرعت هضم غذا کمک میکند. ضد نفخ هست و می تواند در مواردی از دل درد های شدید هم جلوگیری کند. همچنین برای افرادی که سفر های طولانی از طریق کشتی یا هواپیما دارن بسیار توصیه می شود.

عطر نعنا باعث فعال شدن غدد بزاقی در دهان می شود که باعث ترشح آنزیم های گوارشی هستند و در نتیجه باعث تسهیل هضم غذا می شود.

عطر قوی و طراوت نعنا یک درمان سریع و موثر برای تهوع است. حتی بوی اسانس نعنا یا عرق نعنا یا برگ نعنای تازه خرد شده و یا استفاده از هر محصول با طعم نعنا می تواند مسائل مربوط به معده شما مثل حالت تهوع را کاهش دهد. نعنا یک مسکن قوی است و می تواند حتی برای کاهش سردرد های میگرنی استفاده شود.

برای تهیه نوشیدنی موخیتو ابتدا یک شربت یا شهد ساده تهیه می کنیم، برای این کار به مقدار مساوی شکر و آب را با هم مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم تا شکر ذوب شود. سپس منتظر می مانیم تا شربت کاملاً خنک شود.
سپس شربت، برگ های تازه نعنا و تکه های یخ را در مخلوط کن ریخته و مخلوط می کنیم تا یخ ها کاملاً ریز شود و نوشیدنی به رنگ سبز درآید و کف کند. آب لیمو تازه را اضافه کرده و دوباره مخلوط می کنیم.

نوشیدنی موخیتو
اگر می خواهید نوشیدنی را یخی میل کنید، آن را دو ساعت زودتر آماده کرده و در فریزر قرار دهید و هر بیست دقیقه یکبار آن را هم بزنید.
در نهایت نوشیدنی موخیتو را با برگ های نعنا و برش های لیمو تزئین می کنیم.
از نوشیدن موخیتو لذت ببرید و سرشار از حس طراوت و تازگی شوید.
نوشیدنی موخیتو

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *