آب طعم‌دار یا دتاکس واتر

دتاکس واتر

آب طعم‌دار یا دتاکس واتر (Detox Water) یک نوشیدنی سالم، تازه و جذاب است. نوشیدن دتاکس واتر یکی از بهترین راه‌های سم‌زدایی و دفع مواد زاید بدن است.
این نوشیدنی برای همه افراد مفید است و نوشیدن آن باعث می شود احساس انرژی بیشتری کنیم. دتاکس واتر از آب و تکه های میوه های مختلف تهیه می شود .

آب طعم‌دار یا دتاکس واتر
میوه های مورد نظرتان مثلا یک لیمو نصف شده و یک عدد خیار و چند برگ نعنا را در دو لیوان آب تصفیه شده بریزید و بگذارید دو ساعت در یخچال بماند.
یکی از انواع دتاکس واتر از ترکیب خیار رنده شده، تکه های کیوی و موز، انگور قرمز، تخم شربتی و آب تهیه می شود.

فواید نوشیدن آب طعم‌دار یا دتاکس واتر 

• کاهش وزن
نوشیدن آب طعم‌دار یا دتاکس واتر کمک می کند که وزن بدن کاهش یابد چرا که ترکیبات جانبی ناشی از چربی ها را می شوید. نوشیدن آب اشتها را کم می کند و میل شما برای خوردن را متوقف می نماید. علاوه بر این، آب کالری صفر دارد.

• درمان طبیعی سر درد
نوشیدن آب طعم‌دار یا دتاکس واتر به از بین بردن سر درد و دردهای پشت بر اثر کم شدن آب بدن، کمک می کند. دلیل اصلی سر درد هم همان از دست دادن آب بدن می باشد.

• جوانتر خواهید بود پوستی شاداب خواهید داشت
زمانی که پوست شما آب دار باشد، شما جوانتر به نظر خواهید رسید. نوشیدن آب طعم‌دار یا دتاکس واتر کمک می کند که بافت های پوست مجددا ساخته شوند، پوست مرطوب شود و الاستیسیته آن افزایش یابد.

• بازدهی در محیط کار افزایش می یابد
حجم زیادی از مغز شما از آب تشکیل شده است. علاوه بر اینکه خوردن آب باعث می شود که شما بهتر فکر کنید، باعث می شود که هوشیارتر باشید و بهتر تمرکز کنید.

• فعالیت بدنیتان را افزایش می دهد
نوشیدن آب دمای بدنتان را تنظیم می کند شما احساس انرژی بیشتری می کنید، زمانی که در حال نرمش هستید و همچنین تغذیه عضلاتتان بهتر می شود.

• کمک کردن در هضم غذا و جلوگیری از یبوست
خوردن آب طعم‌دار یا دتاکس واتر به دلیل بالا بردن متابولیسم بدن در هضم غذا کمک می کند. فیبر و آب دست به دست هم داده و حرکت روده شما را راحتتر می کند.

• کمتر مریض می شوید و احساس سلامت می کنید
نوشیدن مقادیر زیادی آب باعث می شود در مقابل آنفولانزا مقاومت کنید و سایر امراضی مثل سنگ کلیه یا سکته قلبی به دور باشید. از لیمو و آب برای درمان بیماری های تنفسی و مشکلات روده ای، روماتیسم، دردهای آرتروز و … استفاده می شود همچنین از فواید دیگر آب می توان به افزایش ایمنی بدن اشاره کرد.

• از بین بردن خستگی
آبی که وارد بدن می شود، باعث می شود که مواد سمی و مواد زائد از بدن شسته شود و از بدن خارج گردد. اگر بدن شما دچار کمبود آب شود، قلب شما، بطور مثال، باید خیلی سخت کار کند تا بتواند به همه سلولهای بدن اکسیژن رسانی کند، پس کلیه ارگان های حیاتی بدن شما خسته خواهند شد و در نهایت شما نیز خسته می شوید.

• حوصله خوب
زمانی که بدنتان احساس خوبی داشته باشد روح شما نیز احساس خوبی پیدا می کند.

• کاهش احتمال سرطان
در رابطه با سیستم هضم، برخی تحقیقات نشان داده که نوشیدن مقادیر زیادی آب، خطر ابتلا به سرطان مثانه و روده بزرگ را کاهش می دهد. آب تمرکز سلول های سرطان زا را در اوره کم می کند و آن هم به دلیل رقیق کردن اوره است. لذا زمان تماس اوره با پوشش مثانه کاهش می یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *